Binadaki Su Kaçağını Cihazla Bulan İzmir Su Tesisatçı

Binalardaki su kaçakları; sadece dairelerde veya iş yerlerinde görülmeyen; apartman ve gökdelenlerde dahi görülebilen tesisat arızalarıdır. Bina veya apartmandaki su kaçaklarının tespit edilmesi, diğer dairelerdeki ya da ofislerdeki su kaçaklarından daha zor ve uğraştırıcıdır. Günümüz teknolojisi sayesinde gelişen tesisat makinelerimiz ile, bina ya da daire fark etmeksizin kısa sürede su kaçağının başladığı yeri ve diğer kaçakları bulabiliyoruz. İzmir su tesisatçısı olarak hizmet veren şirketimiz; profesyonel kadrosu ve en iyi cihazları ile bina gibi kompleks ve büyük tesisat ağına sahip mekanlarda su kaçaklarını kırmadan tespit edebilmektedir. Dairelerden gelen su kaçaklarının dahi binada su kaçağı problemini ortaya çıkması söz konusu iken, su kaçağının dairelerden birinden mi yoksa kendi tesisatından mı kaynaklandığı mutlaka tespit edilmesi gereken bir konu haliyle. Binadaki su kaçaklarının tespitini kamerayla yapan Balçova tesisatçı olarak, en kısa sürede kırmadan binadaki kaçağın nereden kaynaklandığını bularak, onarımını gerçekleştiriyoruz.

Binada Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Bina ya da apartmanlardaki kaçaklar, tıpkı diğer dairelerdeki gibi belirti verse de, bu belirtileri fark etmemiz için su kaçağının ileri derecelere nüksetmesi gerekebilir. Örneğin, tavandan su damlıyor şikayeti bir dairede hemen fark edilebilirken, binanın duvarından ya da otoparkın tavanından su sızdırması hemen fark edilmeyebilir. Bu noktada, binadaki su kaçaklarının en yaygın belirtilerini bilmekte ve dikkat etmekte fayda var. Yeşilyurt’da kameralı su tesisat firması ile binadaki kaçakları kırmadan bulabilir, tek bir seferde hem tespitini hem de onarımını yaptırabilirsiniz. Binadaki kaçaklar; dairelerde belirtiler verebilir. Farklı katlarda yaşanan su kaçağı problemleri, binada genel bir kaçak olduğunu gösterebilir. Bu nedenle, bir dairede kaçak olduğu netleştiğinde, duyuru şeklinde asılmasıyla diğer dairelerdeki kişiler de kendi dairelerindeki kaçağı söyleyerek; binadaki genel kaçağın ortaya çıkmasını sağlayabilirler. Binaya ya da dairelere kullanmaları mümkün olmayan tutarlarda su faturalarının gelmeye başlaması, su kaçağının en yaygı belirtilerindendir. Bina duvarlarında görülen rutubet ve kabarmalar, tesisattaki kaçakların yüzeye ulaştığının göstergesi olabileceğinden, su kaçağı şüphesi olarak değerlendirilebilir. Binada artan böcek sayısı; pis su veya kanalizasyon giderlerindeki kaçakları bize gösterebilir. Bina yeni boyanmış dahi olsa, kısa sürede sararmalar ve dökülmelerin görülmesi, yüzeye yakın su kaçağı olduğunun belirtisidir. Binada duvarların, seramiklerin renk değişimi gibi farklı yapısal tahribatlara uğraması da, binadaki var olan kaçağı işaret edecektir.

Binadaki Kaçağı Robotla Tespit Eden İzmir Su Tesisatçısı – Binadaki Su Kaçaklarının Tespitinde Hangi Makineleri Kullanıyoruz?

Su kaçağının nedenini tam olarak tespit edilmeden, onun ortadan kalkması da söz konusu olmayacaktır. İzmir su tesisatçı firmamız, her su kaçağının kendine özel belirtileri verebildiğini ve ortaya çıkış zamanını detaylı bir şekilde inceleyerek, su kaçağının görünen nedenini değil, görünmeyen nedenlerini tespit eder. Yani, conta gevşemesi bir su kaçağı sebebi olabilir ancak daha ilerde kamerayla görebileceğimiz boruların çürümüş ve patlamış olması, yaşadığınız su kaçağının ana sebebi olabilir Bu nedenle, derinlemesine inceleme yapan ve tüm tesisatı ele alan tesisat ekibimiz, su kaçağı tespitinde oldukça başarılıdır. Binadaki su kaçıran tesisatı kırmadan tespit eden Çeşme’de kameralı su tesisat ustası ve ekibimiz sayesinde, siz de herhangi ekstra bir maliyet ödemeden ve günlerce beklemeden kaçağı tespit ettirebilir ve çözümünü sağlayabilirsiniz. Evka’da cihazlı su tesisatçısı ekibimizden alacağınız her tespit ve tadilat işleminde müşteri memnuniyeti kazanacağımız paradan daha önemlidir.

Binadaki Su Kaçağını Cihazla Bulan İzmir Su Tesisatçı
5 (100%) 1 vote

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir