SU ARITMA

aBAYteknik Su arıtma

su arıtma cihazı, abay teknik izmir ters ozmoz sistemi ro sistem, alkalin, mineralli su en iyi su arıtma cihazı
SU ARITMA ÇİHAZLARI

Evsel su arıtma cihazları, 5 aşama ve 9 aşama ya kadar filitre secenekleri, ve özel olarak UV filitre ve Ozanlama sistemeleri takılabiliyor,

1: sedimet filitre

2:  karbon filitre

3:  blok karbon yada 1 mikron sedimet

4:  Ana filitre mebran, 75, 80, 100, gbd özellikli secenekler vardır,

5: pos karbon tatlandırıcı, 6: mineral filitre 7:alkalin filitre, 8: ph düzenleyiçi, 9. detoks filitre.


 

su arıtma filitre si, mineral, alkalin, ph düzenleyiçi, detoks, filitreler
SU ARITMA FİLİTRELERi

 

 

 

evsel su arıtma filitre çeşitleri

 

 

 

YUMUŞATMA KİREC ÖNLEYİÇİ, abayteknik sua rıtma
KAPALI KABİN SU YUMUŞATMA KİREC ÖNLEYİÇİ TAM OTOMATİK

Apartman ,villa, mustakil, evler, işyerleri, otel, butik otel, fabrika, okullar, yurtalar, yemek fabrikaları, suyun sert, ve cok kirecli oldugu bölgölerde uygulanan, abayteknikSU YUMUŞATMA KİREÇ  den önleme tam otomatik sistemler, istenilen tonajda cihazlar ve sistem ler için,

abayteknik su arıtma sistemleri,

yumuşatma tanklar wcy frp tanklaRI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Bildiğiniz gibi su arıtma cihazı filtre değişimi sağlığımız açısından önemli bir konudur. İşte bu yüzden Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Ne Zaman Yapılır? Filtre Değişim Zamanı Nasıldır? Filtre Değişimi Nasıl Yapılır? Cihazın Filtresi Nasıl Değiştirilir ve tekrar takılır? sorularına yanıt arayacağız bu yazımızda. Çoğu su arıtma cihazı filtreleri temizlenemediğinden temizlemeye çalışmak yerine değiştirmek daha mantıklı bir davranış olacaktır. Su arıtma cihazı filtre gözenekleri tıkandıkça, filtrenin etkisi azalır ve suyu filtre etme oranı düşer. Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi İZMİR ve çevre illere firmamız güvencesiyle sunulmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Ne Zaman Yapılır? Değişim Zamanı Nasıldır?

Cihaz filtresi kimyasal ve bakterileri filtre ettiğinden dolayı filtreyi temizleyip kullanmamız olanaksızdır. Ev Tipi (Evsel) su arıtma cihazlarının hiçbirinin filtresinin temizliğinin yapılarak kullanılmasına imkan yoktur. Su arıtma cihazı Filtre Değişim Zamanı 6 ay olarak şu şeklilde uygulanmaktadır. Su Arıtma cihazlarında bulunan ilk 3 filtre mutlaka 6 ay sonra değişmelidir. Buradaki 6 ay şu şekilde açıklığa kavuşmalıdır. Kullansanız da kullanmasanızda 6 ay önce taktığınız su arıtma cihazı filtresi değiştirilmelidir. Ayrıca su arıtma cihazlarının mutlaka su görmesi, yani içinden su geçmesi gerektiği için uzun  bir sürede cihazınızın içinden su geçmezse, su arıtma cihazı filtreniz kuruyacağından filtre içinde bakteri oluşumuna sebep olur. Bu sebepledir ki cihazın uzun süreli kullanılmaması durumunda, kullanılmadan önce mutlaka filtreleri değiştirilmelidir.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Nasıl Yapılır? Nasıl Değiştirilir ve Tekrar Takılır?

 

 

Su Arıtma Filtre Değişim Süreleri Kaç Aydır ?

Membran Filtre Membran filtre su arıtma cihazının ana filtresidir yani su arıtma cihazının beyni memran filtredir.5 Micron,Aktif Karbon Filtre ve Karbon Block filtrelerinden su geçtikten sonra memran filtreye girer yukarıda belirtilen su arıtma filtreleri membran filtreye suyu arıtması için sadece hazırlarlar.Membran Filtrenin değişim süresi diğer filtreler değişim süresinde değiştiği takdirde 1 yıl yada 2 arasında dır  ama bölge bölge değişim göstermektedir. Sağlıklı ve Kaliteli bir su içmek istiyorsanız Membran  filtenizi zamanında değiştirmeye dikkat ediniz. REKOR SU ARITMA   Zamanında değiştirilmeyen filtreler sonucu suda bakteri üremekte ve sağlığa zarar vermektedir.

SEDİMET 5 Micron Filtre  su arıtma cihazının 1. Aşaması olarak da bilinir su ilk olarak bu filtreden geçer ve 5 Micron filtrenin görevi suda ki kum-tortunun süzülümünü sağlar ve suyun membranda arıtımı için suyu hazırlayan ilk filtredir değişim süresi 6 ay yada 1 sene arasında  ama bölge bölge değişim sağlamaktadır.3-9 ay arasında değişim yapılabilir ortalama 6 ayda 5 Micron filtrenin değişimi sağlanmalıdır. Değişim sağlanmadığı taktirde görevini yerine getiremez ve 2 yılda değişmesi gereken membran filtrenin çok daha kısa sürede değişimine yol açar.  Sağlığınız için zamanında değiştirmeyi ihmal etmeyiniz.

Aktif Karbon Filtre(UDF) Aktif karbon filtre su arıtma cihazının 2. aşaması olarak da bilinir, su 5 micron filtreden geçtikten sonra UDF filtreye girer görevi ise Karbon filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal maddeleri arıtır ve suyun membranda arıtımı için 2.aşamadır ve suyun arıtımı için suyu membrana hazırlar.Değişim süresi bölge bölge değişmekte olup ortalama 6 ay 1 sene arası . arasında değişimi yapılmalıdır değişim yapılmadığı takdir de membran filtre çok daha kısa sürede ölür ve değişiminin yapılması gerekir. Sağlığınız ve Kar suyu tadında su içmek için UDF filtrenizi zamanında değiştiriniz.

Karbon Block Filtre(CTO) Karbon block filtre su arıtma cihazının 3. aşaması olarak da bilinir.Su 5 Micron-UDF filtreden geçtikten sonra CTO filtreye girer.Karbon Block filtrenin görevi ise, Suda ki kötü kokuyu ve kötü tat veren tüm maddeleri arıtır ayrıca suda ki kirecide belli nebzede içinde absorbe ederek membran filtreye geçişini engeller.CTO filtrenin değişim süresi 6 ay 1 sene bölge bölge değişmektedir, ortalama ise 7 ayda değişimi yapılması gerekmektedir.Membran filtrenin 2 yıldan daha kısa sürede değişiminin yapılmamasını istiyorsanız CTO filtreyi ve diğer Alt takım filtrelerini zamanında değiştirmeyi ihmal etmeyiniz.abay olinpus  Su Arıtma Sağlıklı bir su için filtrelerinizi zamanında değiştiriniz.

Post Carbon Filtre(Tatlandırıcı) Post Karbon filtre su arıtma cihazının 5. Aşaması olarakda bilinir.Görevi ise membran filtreden çıkan suyun hindistan cevizi aroması ile tat vermektir.Değişim süresi 1 yıl ile 2 yıl arasında dır  zamanında değişim sağlanmadığı takdirde içerisinde tortu ve yosun birikme ihtimali vardır. Sağlığınız için zamanında değiştirmeyi ihmal etmeyiniz.

Mineral Filtre  Su Arıtma 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile bayanların olduğu ailelerin daha çok ilgi göstermesi gereken bir ürün.zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suyun içeriğinde olması gereken ama sularımızda gerekli miktarda bulunmayan vitaminleri (mineral,sodyum,potasyum ve özellikle kalsiyum) suyun içeriğine katarak hem vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirir hemde vücudun direncini yükseltir. İçeriğinde ; Kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ,orta üstü kemik erimesi ve diş saglıgınız için (özellikle; bebek, çocuk ve yaşlılarda ) Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler.Kullanım Ömrü:12 -24 AY

Alkali Filtre Alkalin filtresi, reverse osmosis su arıtma cihazından çıkan suya kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum gibi mineraller ekleyerek pH seviyesini yükseltir. Alkalin pH filtreleri yardımıyla yabancı maddeleri arındırarak suyu çok daha saf, kaliteli, sağlıklı ve fonksiyonel hale getirir. İyonize ve pH’ı yükseltilmiş su, vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.

 Su Arıtma ile İyi bir pH dengesi yakalayın ve iyi hissedin

Organlarımızın pH dereceleri küçük farklılıklar gösterse de bedenimiz için ideal ortam hafif alkali olandır. Kanı doğru bir pH derecesinde tutmak bedenimizin en önemli görevidir. Ufak sapmaların bile sağlığımız üzerinde büyük etkileri olur. Değişim süresi ise 1-1.5 yıl arasında değişimi sağlanmalıdır sağlığınız açısında zamanında değişim sağlayınız. Bağlantı: 1/4¨ Boy: 254mm Çap: 53mm Max. çalışma basıncı: 6Bar Maks. akış hızı: 250lt/24Saat Maks. çalışma sıcaklığı 51 C pH dengesi: 8,00-9,5

Detox Filtre  Su Arıtma Detox Filtre su arıtma cihazının 8. aşaması ve son aşamasıdır görevi suyun yapısal olarak H2O yapısını düzene sokmaktır. Su detox filtre içerisini girdiğinde titreşime uğrar ve H2O yapısını bu sayede düzene sokarak vücutta çok daha kolay emilimini sağlar. Değişim süresi yoktur fakat belli bir süre sonra diğer filtreler zamanında değişim sağlanmadığı takdirde Detox filtrenin içerisinde yosun lanma ve tortu birikimi yaptığı takdirde değişimi sağlanması gerekir.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*